Oświetlenie domu ma ogromny wpływ na dom. Oświetlenie domu odpowiada za rozświetlenie naszego życia pod kątem praktyczności, a także wnosi wykończenie przestrzeni z perspektywy dekoracji. Chcesz kupić oświetlenie do domu, które łączy te dwa aspekty? Spójrz na następujące kroki.

 

Przede wszystkim oświetlenie domu dzieli się na oświetlenie bezpośrednie i oświetlenie pośrednie. Kiedy chcemy, aby przestrzeń była jasna i pozwalała ludziom się skoncentrować, bardzo dobrze jest zastosować oświetlenie bezpośrednie, w którym światło jest bezpośrednio emitowane przez lampy. Ogólnie rzecz biorąc, oświetlenie bezpośrednie, lampy sufitowe, lampy sufitowe i reflektory są oświetleniem bezpośrednim. Jeśli chcesz stworzyć ciepły i miękki efekt, wybierz, aby światło padło na ścianę, sufit lub ziemię, aby wywołać załamanie, jest to oświetlenie pośrednie. W jednej przestrzeni można zastosować dwa projekty oświetlenia domu, aby wizja była bardziej hierarchiczna.

 

Wielu właścicieli domów zwraca uwagę tylko na projekt oświetlenia przy wyborze domowych opraw oświetleniowych, ale nie bierze pod uwagę proporcji i stylu przestrzeni. Na przykład właściciel domu kupił duże domowe oprawy oświetleniowe, aby wrócić do domu, ale okazało się, że salon w domu jest bardzo wąski i mały, co powoduje całkowitą nierównowagę proporcji wnętrza.

 

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcesz kupić żyrandol w domu, wysokość dachu musi wynosić co najmniej 3 metry, wysokość żyrandola restauracyjnego to 170 cm nad ziemią, a lampa podłogowa około 150 do 200 cm. Łatwo jest czytać na sofie, pojedynczym krześle lub łóżku. Przestrzenie o różnych funkcjach mają różne wymagania oświetleniowe, dlatego wybór oświetlenia domu nowoczesnego jest również inny. Poniżej znajduje się wyjaśnienie każdej przestrzeni w domu.

 

1. Wejście

Przestrzeń, w której wchodzisz do oświetlenia zestawu domowego, powinna być jasna. Zaleca się stosowanie lampy sufitowej z kinkietem lub lampą projekcyjną, a źródło światła można schować pod strefą korytarza, uzupełniając oświetlenie przestrzeni.

Możesz potrzebować takiego oświetlenia domu

 

2. Pokój dzienny

Salon jest miejscem rodzinnych zajęć i pełni wiele funkcji, takich jak gromadzenie, czytanie i komunikacja. Dlatego konieczne jest wybranie wielu domów. Salon jest miejscem rodzinnych zajęć i pełni wiele funkcji, takich jak gromadzenie, czytanie, komunikacja. Dlatego konieczne jest dobranie kilku rodzajów oświetlenia domowego, aby ze sobą współpracowały. Oprócz głównej lampy w salonie, lampa podłogowa przy sofie, kinkiet na ścianie i lampa stołowa na stole mogą pokazywać trójwymiarowy poziom przestrzeni.

Możesz potrzebować takiego oświetlenia domu

 

3. Jadalnia

Jadalnia to miejsce do wspólnego spożywania posiłków z rodziną. Pomysły na oświetlenie domu w jadalni wykorzystują żyrandole, lampy półsufitowe, lampy sufitowe i inne nowoczesne oświetlenie domu skierowane w dół, aby potrawy były smaczniejsze i tworzyły ciepłą atmosferę.

Możesz potrzebować takiego oświetlenia domu

 

4.Kuchnia

Kuchnia to miejsce, w którym najbardziej potrzebne jest jasne oświetlenie w domu. System oświetlenia domu z większą jasnością instalacji i prostszym czyszczeniem może wyraźniej obserwować jedzenie i ułatwiać gotowanie. Skutecznie zmniejszają skaleczenia i oparzenia podczas gotowania.

Możesz potrzebować takiego oświetlenia domu

 

5. Sypialnia

Jeśli nie planujesz zbyt wielu zajęć w sypialni, ale planujesz sypialnię jako miejsce do odpoczynku, to dekoracja oświetlenia domu w sypialni zaleca się nie robić podstawowego oświetlenia, ale użyć oświetlenia pośredniego, takiego jak kinkiety, małe żyrandole lub lampki stołowe przy łóżku Oświetlenie może z łatwością stworzyć atmosferę snu.

Możesz potrzebować takiego oświetlenia domu

 

Po zrozumieniu aspektów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kolekcji oświetlenia domowego w różnych pomieszczeniach, mam nadzieję, że uda się dobrać odpowiednie oświetlenie do domu , aby stworzyć dom, który sprawia, że czujemy się usatysfakcjonowani.